Emlak Haberleri

Dumankaya Minimal Kurtköy 199 bin TL

Ağustos 29
10:17 2015

Minimal, vadiye ve Sabiha Gökçen Havalimanına bakan bahçeli, teraslı ve manzarası hiç bir zaman kesilmeyecek 179 özel daireden oluşuyor. Estetik ve işlevselliğin iç içe geçtiği projede 35 m2 lik stüdyo dairelerden 42 m2 lik 1+1 dairelere, 79 m2 lik 2+1 dairelerden 115m2 lik 3+1’e farklı büyüklükte bir çok daire seçeneği bulunuyor. Satışların büyük ölçüde tamamlandığı projede konutların %98’i satıldı.

Yeşilin hakim olacağı projede dairelerin en önemli özelliği, büyük bölümünün bahçeli ya da teras bahçeli olmasıdır. 2 ya da 4 katlı bloklardan oluşan projede yer alan stüdyo dairelerde kış bahçeleri de bulunuyor.

Her daire için yeterli sayıda açık ve kapalı otoparkların düşünüldüğü projenin sunduğu zengin sosyal donatılar arasında açık yüzme havuzu, kafe, fitness center, SPA, çocuk oyun alanı, yürüyüş ve koşu parkurları, göletler ve çok amaçlı spor sahası bulunuyor.

Dumankaya Minimal, Yüksek Mimar Bünyamin Derman tarafından projelendiriliyor. Derman, Dumankaya Minimal’i; şehrin hızlı akışı içinde ama bu yaşantının dışında hayatın yaşanacağı özel bir alan, insanların yeşilin içinde, ayakları toprağa değerek nefes aldıkları bir yer olarak tanımlıyor. Projenin mimarı yapısı hakkında bilgi veren Bünyamin Derman, “Dumankaya Minimal, ortaya koyduğu yaşantı tanımı, ölçeği, mekânsal ve kütlesel kurgusu ile işlevsel ev kavramının gerçek anlamda içini dolduran bir proje olarak ön plana çıkıyor. Zamana direnen, insanların her daim beğendikleri vazgeçemedikleri şeyler vardır; Dumankaya Minimal de modası hiç geçmeyecek bir tasarım olarak vazgeçilmez olmaya aday bir projedir. Dumankaya Minimal’in planlamasındaki esneklik, yatayda ve düşeyde farklı plan tiplerinin çözümü, ev sahipleri için seçenekleri arttırırken konutların mimarisini de birbirinden farklılaştırıyor. Konut içlerindeki serbest mekân kurgusu, zaman içindeki değişiklik taleplerine de karşılık verebilecek niteliktedir” diyor.

Projede yer alan konutların fiyatları ise, 149 bin TL ila 212 bin 500 TL  arasında değişiyor.

www.dumankayaminimal.com


Tel: (0216) 482 10 70 / (0216) 482 11 99

Yorum Yok

Henüz Yorum Yazılmamış!

Diğer okuyucular ve bizimle fikirlerinizi paylaşın.

Hemen bir yorum yaz

YORUM YAZ