Emlak Haberleri

İstanbul'a 3. havalimanının etkisi

Ağustos 30
02:29 2015

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, üçüncü havalimanın adresini bu hafta açıkladı. Silivri'de yapılması planan havalimanı, Terkos Gölü'nün kuzeyinde inşa edilecek.

MALİYETİ 6 MİLYAR 757 MİLYON LİRA

Yatırım bedeli 6 milyar 757 milyon lira olan havalimanı için toplam 91 milyon 666 bin 158 metrekarelik alan kamulaştırılacak. Çevrede yaşayanlar o bölgeye şans olarak bakıyor. Emlak piyasası hareketlendi. Arazi fiyatları şimdiden artmaya başladı.

6 KASIM'DA ARNAVUTKÖY'DE TOPLANTI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın öncülüğünde İstanbul'a yapılacak olan 3. havalimanı için çevresel etki değerlendirme raporuyla ilgili süreç başladı. Başvuru dosyası, 19 Eylül tarihinde Bakanlık'a sunuldu. Rapor öncesinde bölgede yaşayan halkın görüşlerini almak için 6 Kasım'da Arnavutköy'de toplantı yapılacak.

İLK ETAPTA 100 MİLYON YOLCU

Maden ocaklarının hemen yanına geniş bir araziye kurulacak havalimanında 6 pist olacak. Havalimanının ilk etapta 100 milyon yolcu taşıması planlanıyor.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3. havalimanının denize yakın olacağını vurgulamış, bu sayede uçakların daha rahat iniş yapacağını belirtmişti. Topbaş, yeni havalimanına metro sistemi götürüleceğini de açıklamıştı.

Yorum Yok

Henüz Yorum Yazılmamış!

Diğer okuyucular ve bizimle fikirlerinizi paylaşın.

Hemen bir yorum yaz

YORUM YAZ