Emlak Haberleri

İstanbul'a eğlence merkezi Vialand geliyor

Ağustos 28
20:04 2015

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin ilk tema parkı Vialand'ı, önümüzdeki yıl hizmete sokacak. İstanbul'a gelen turist sayısını yüzde 15 artırması beklenen proje, her yaşa, her zevke hitap edebilecek.

23 NİSAN'DA HİZMETTE OLMASI PLANLANIYOR

Eyüp ve Gaziosmanpaşa sınırları içinde, 600 bin metrekare alana kurulacak olan Vialand'n, gelecek yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda hizmete alınması planlanıyor. Parkta 4 bin kişinin de istihdam edilmesi bekleniyor.

İSTANBUL'U EĞLENDİRECEK VİALAND

AVRUPA'DA iLGİ GÖREN ROLLER COASTER'DA OLACAK

Planlaması yapılan proje kapsamında, 3 saniyede 110 kilometreyi aşan, hızıyla Avrupa'nın en çok ilgi gören Roller Coaster'ı da (Hızlı tren), Vialand'in eğlence ünitelerinden bir tanesi olarak parkta yer alacak.

VİALAND'DE YER ALACAKLAR

Hızlı akarsuda rafting tecrübesinin ailece yaşanabileceği Rapid Ride, doğal şelalelerde eğlence için Splash Coaster, Roller Coaster tutkunu olan veya olmaya hevesli herkesin zevkle binebileceği Family Coaster parka heyecan katacak.

ESKİ İSTANBUL SOKAKLARI

Park ziyaretçileri, eski İstanbul sokaklarını Vialand'de bulacak ve bu sokaklarda dolaşırken farklı yönleriyle İstanbul'u keşfetmenin keyfini yaşayacak.

Fatih eğlence ünitesinde ziyaretçiler, Osmanlı Dönemi'nde heyecanlı bir gezintiye çıkacak, Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethine tanıklık edecekler.

Dünyanın seçkin eğlence parklarında en çok ilgi çeken eğlence ünitelerinden biri olan Splash Coaster, sıcak yaz günlerinde adrenalin tutkunlarının vazgeçilmezi haline gelecek.

EĞİTİCİ VE ÖĞRETİCİ AKTİVİTELER

Eğlencenin yanı sıra, özellikle ilk ve orta öğretim çağındaki çocuklara yönelik eğitici ve öğretici aktivitelerin de yer alacak.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Vialand'de birçok sosyal sorumluluk projesi de hayata geçirilecek. Özel gün etkinlikleri, mevsimsel kutlamalar, ışık şovları ve özel projeksiyon gösterileri yapılacak.

2 bin metrekarelik alanda tüm görkemiyle yükselen Şato, ziyaretçilerine masal dünyasının kapılarını açacak.

Yorum Yok

Henüz Yorum Yazılmamış!

Diğer okuyucular ve bizimle fikirlerinizi paylaşın.

Hemen bir yorum yaz

YORUM YAZ