Emlak Haberleri

Siirt’e 5 yıldızlı otel ve AVM geliyor

Ağustos 29
09:04 2015

Vakıflar Genel Müdürlüğünce hazırlanan projede, alışveriş merkezi, 5 yıldızlı otel, 62 adet mağaza, sinema salonları, toplantı ve konferans salonları ile sosyal tesisler, yaşam alanları ve otopark bulunuyor.

Projeyi sunu eşliğinde tanıtan Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ali Hürata, projenin hayata geçmesi ile birlikte Siirt’in çehresi de değişeceğini söyledi.

MODERN AVM VE 5 YILDIZLI OTEL

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Musa Çolak, hazırlanan projeyi Siirt’in yerel aktörlerine tanıtmak amacıyla bir araya geldiklerini belirterek, "Güres Caddesi üzerinde bulunan eski sebze hali arsası ile Aydınlar Caddesi üzerinde bulunan iş hanının yerine modern alışveriş merkezi ve 5 yıldızlı otel yapacağız. Daha önce hazırlanan projenin eksik tarafları olduğu için hayata geçirilememişti.

avm_16.jpg

SİİRT'İN TARİHSEL KÜLTÜRÜNE UYGUN PROJE

Göreve başladığım günlerde yeniden gündeme gelen bu konuya özel olarak ilgilenmiş ve Vakıflar Genel Müdürlüğü nezdinde girişimlerde bulunmuştum. Bunun üzerine Siirt’in tarihi ve kültürel dokusuna uygun yeni bir proje hazırlandı.

Vakıflar Genel Müdürlüğünce özel sektör aracılığıyla hazırlanan bu projeyi bu gün toplantıya davet ettiğim yerel aktörlerimizle birlikte değerlendireceğiz. Böyle büyük projelerde mutlaka halkın görüşleri alınması gerekiyor.

Yapılacak sunudan sonra halkımızın temsilcileri olan yerel aktörlerimizin görüş ve düşüncelerini dinleyeceğim. Amacımız gelecek kuşaklara güzel bir Siirt'i inşa etmektir. Siirt’in gelişmesine ve kalkınmasına bu tür projelerin büyük katkı yapacağına inanıyorum.

Şehrimize güzel bir çehre kazandıracak olan bu projenin uygulanması için Valilik olarak her türlü desteği vereceğiz." dedi.

Daha sonra proje müellifi Mimar Mustafa Ülkü tarafından hazırlanan proje, sunu eşliğinde tanıtıldı. Projenin her detayını en ince ayrıntısına kadar toplantı katılımcılarına aktaran Mimar Mustafa Ülkü, "Daha önce hazırlanan proje, Siirt'in tüm ihtiyaçlarına cevap vermiyordu. Eksik tarafları vardı. Bu nedenle Vakıflar Genel Müdürlüğü, benden çok daha büyük ve kapsamlı proje hazırlamamı istedi.

Bu amaçla defalarca Siirt’e gelerek, çeşitli araştırmalar ve yetkililerle görüş alışverişinde bulunduk. Bunun sonucunda da bu dev projeyi hazırladık.

Bu proje Siirt’e hayat verecek özelliğe sahiptir." diye konuştu. Sunumdan sonra katılımcılara ayrı ayrı söz vererek görüş ve düşüncelerini soran Vali Çolak, Siirt’e yakışır bir proje hazırlandığını ve en kısa zamanda bu projeyi hayata geçireceklerini vurguladı.

"PROJE ŞEHRE ESTETİK KAZANDIRACAK"


Projenin şehre estetik kazandıracağını belirten Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, "Hazırlanan projeyi toplantıya katılan herkes gibi bende beğendim. Belediye olarak her türlü desteği sağlayacağız. Toplantıya katılan teknik elemanlarımız da proje konusunda olumlu görüş sundular. Dolayısıyla beğendiğimiz ve onayladığımız bu proje, Siirt'e hayat vereceğine inanıyoruz." dedi.

Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ali Hürata da, "Bu projeyi hazırlarken görüştüğümüz Sayın Valimiz başta olmak üzere, yerel yöneticilerin sıcak yaklaşımı ve heyecanları bizleri de heyecanlandırmıştır. Bu güzel projeyi Siirtlilere kazandırmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Toplantıya Vali Musa Çolak, Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ali Hürata, Daire Başkanı Musa Akdeniz, Belediye Başkanı Selim Sadak, Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, TSO Başkan Vekilleri Nedim Kuzu ve Özgür Çalapkulu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve işadamları katıldı.

Yorum Yok

Henüz Yorum Yazılmamış!

Diğer okuyucular ve bizimle fikirlerinizi paylaşın.

Hemen bir yorum yaz

YORUM YAZ