Emlak Haberleri

Taşyapı'dan Fikirtepe'ye 400 milyon dolarlık yatırım

Ağustos 31
16:12 2015

Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, Fikirtepe'de 500 hak sahibi ile anlaşarak, kentsel dönüşüm projesi geliştirmeye hazırlandıklarını ifade etti. Turanlı, "40 dönüm arazi üzerine, 200 bin metrekare toprak üstünde, 100 bin metrekaresi toprak altında olan konut projesi gerçekleştireceğiz" dedi.

PROJENİN BÜYÜKLÜĞÜ 400 MİLYON DOLAR

Fikirtepe'deki projeyi "yüzde 50 kat karşılığı olmak üzere, 36 ay 1000'er TL kira vermek üzere anlaştık. Proje büyüklüğü ise 400 milyon dolar olacak" sözleriyle anlatan Turanlı, devam eden diğer projeleriyle ilgili bilgi de verdi.

Turanlı, "Maslak'ta 50 bin metrekarelik ofis binası yatırımımız, Etiler'de bir otel projemiz, Gayrettepe'de 1000 araçlık otopark projemiz bulunuyor. STFA'dan satın adığımız araziye de bir konut projesi yapacağız" dedi.

Türkmenistan'da ise 300 konutluk şantiyelerinin devam ettiğini dile getiren Turanlı, "Bu projenin tamamı 10 bin konut olacak. Ancak devamında biz yer alacak mıyız henüz belli değil" dedi. Turanlı, Kazakistan'da da 150 milyon dolarlık kısmı biten yol-köprü ihalesinin devamı için teklif verdiklerini, bekleme sürecinde olduklarını söyledi.

Libya yatırımıyla ilgili de bilgi veren Turanlı, "Libya, 6 miyonluk bir ülke. Ve toprakları son derece verimli. Burada başta tarım olmak üzere, farklı sektörlerde 1 milyar doların üzerinde yatırım yapmayı planlıyoruz" diye konuştu.

Yorum Yok

Henüz Yorum Yazılmamış!

Diğer okuyucular ve bizimle fikirlerinizi paylaşın.

Hemen bir yorum yaz

YORUM YAZ