Emlak Haberleri

TOKİ’den milletvekillerine farklı 5 proje

Ağustos 29
21:52 2015

Yenimahalle Konutları’nda yaklaşık 163 milletvekili ve personele konut tahsisi gerçekleştirildi. Gölbaşı İncek mevkiindeki toplu konut projesine de 357 milletvekili ve personelden başvuru alındı. 31 Mart 2011 tarihinde de kura işlemi yapıldı.

TBMM 23. Dönem Yasama-Denetim-Yönetim Faaliyetleri kitapçığında, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile TBMM arasında planlanan ve gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi verildi. TOKİ’nin milletvekilleri ve TBMM çalışanları için 2008-2011 tarihi aralığında farklı 5 proje oluşturduğu belirtildi.

YENİMAHALLE KONUTLARINDA 163 MİLLETVEKİLİ VE PERSONELE KONUT TAHSİS EDİLDİ

Milletvekilleri ve TBMM çalışanları için oluşturulan 5 proje hakkında şu bilgiler verildi:

“Milletvekilleri ve personel için Yenimahalle Konutları; yaklaşık 163 milletvekili ve personele konut tahsisi gerçekleştirilmiştir.

Personel için Gölbaşı-Örencik Toplu Konutları; 2. ve 3. etaplar düzenlenerek 407 personele konut tahsisi yapılmıştır.

Personel için İstanbul-Kayabaşı Toplu Konutları; TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı’na bağlı olarak çalışan personelden 93’ü, TOKİ ile ana sözleşmeyi imzalayarak adına konut tahsisini gerçekleştirmiştir.

Personel için Ankara-Yapracık Toplu Konutları; TBMM çalışanlarından 116 kişi TOKİ ile ana sözleşmeyi imzalayarak adına konut tahsisini gerçekleştirmiştir. İnşaatlar halen devam etmektedir.

357 MİLLETVEKİLİ VE PERSONEL GÖLBAŞI İNCEK MEVKİİNDE YAPILAN TOPLU KONUT PROJESİNE BAŞVURDU

Milletvekilleri ve personel için Gölbaşı İncek mevkiinde yapımına başlanılan toplu konut projesinin ön peşinat ve talep toplama çalışmaları tamamlanmıştır. Toplam 357 milletvekili ve personelimizden başvuru alınmış olup, 31 Mart 2011 tarihinde noter huzurunda kura işlemi yapılmıştır.”
 

Yorum Yok

Henüz Yorum Yazılmamış!

Diğer okuyucular ve bizimle fikirlerinizi paylaşın.

Hemen bir yorum yaz

YORUM YAZ