Emlak Haberleri

Adana’da kentsel dönüşüm için imzalar atıldı

Eylül 1
08:55 2015

Çelikcan, açıklamasında, proje kapsamındaki mahallelerdeki belirli yerlere bin 600 konut yapmayı planladıklarını ifade etti. Söz konusu mahallelerde zemin etüd çalışmaları yapıldığını ifade eden Çelikcan, "Yaklaşık 2 bin konut yıkılacak. Buralarda da arazi değer tespiti yapılarak çalışmalara başlayacağız. Yavuzlar ve Serineveler Mahallesi'nin belli bölümlerinde de kentsel dönüşüm çalışmaları yapacağız. Kentsel dönüşüm yapılacak yerlerde klasik TOKİ konutlarından ziyade modern binalar oluşturacağız." ifadelerini kullandı.

Adana'nın yakın zamanda enerji üssü haline geleceğini, Ceyhan ve Yumurtalık ilçesine gelen üst kadroların kalabileceği prestijli konutları Yüreğir'e Seyhan nehri kenarına yapmayı planladıklarını kaydeden Çelikcan, "Bunun için Türkiye'nin önde gelen inşaat firmaları ile görüşme halindeyiz. Yüreğir, yakın zamanda Kuzey Adana'dan daha çok tercih edilen yer haline gelecek." diye ifade etti.

İlçede asfalt ve parke taş çalışmaları konusunda da bilgi veren Çelikcan, 400 bin metrekare parke taş döşeyeceklerini belirtti. Çelikcan, bunun 100 bin metrekaresini döşediklerini ve vatandaşa hizmet olarak döndüğünü vurguladı.

Kentte 70 bin ton asfalt döküldüğünü vurgulayan Çelikcan, "39 milyon lira geliri olan bir ilçe olarak bütün gücümüzü hizmete veriyoruz. Belediyeden yaptığımız tasarrufu vatandaşa hizmet olarak aktarıyoruz." şeklinde konuştu.

Yorum Yok

Henüz Yorum Yazılmamış!

Diğer okuyucular ve bizimle fikirlerinizi paylaşın.

Hemen bir yorum yaz

YORUM YAZ